1. semifinále 12.2.2011

23.12.2011 18:06

Black Cats : 1. FTD Oranjes

Domácí Černé kočky dlouho nemohly najít recept na poroznou hru dubňanských Oranjes.

Čtvrtý tým základní části šel i do vedení, a to již v úvodu první půle, když se prosadil Kleiber. Jednobrankové vedení si hosté udrželi až do úvodu druhé půle. „Mohli jsme vést i 2:0 či 3:0. Šance jsme měli. Proti takovému soupeři je musíme proměňovat,“ řekl dubňanský obránce Bohdan Blaha. Nízká produktivita se jeho týmu vymstila na začátku druhé pětadvacetimi­nutovky. To po pravé straně unikl P. Šturma a prostřelil gólmana Oranjes. O chvíli později přišel rychlý druhý úder Černých koček. K přímému kopu se postavil bývalý kapitán třetiligové Břeclavi Demjanovič a míč z jeho sálovky posvištěl kolem jednočlenné dubňanské zdi přímo do šibenice. Favorit druhého semifinále ale vedení neudržel. Tři a půl minuty před koncem rozehráli Dubňanští nacvičený rohový kop a Ivičič lovil míč ze své sítě podruhé. Hodonínskou obranu si vychutnal R. Žurovec. Tomu se nevyplatil v poslední minutě přílišný důraz v osobních soubojích a po kontaktu s hodonínským hráčem kopali domácí desetimetrový kop za šestý akumulovaný faul. Ten bezpečně proměnil Demjanovič. Černé kočky si tak do dubňanské odvety povezou výsledek 3:2. Ta se hraje v sobotu od 20.00 na Želvě. „Myslím si, že jsme podali dobrý výkon. Škoda toho výsledku. Minimálně remízu jsme uhrát mohli a měli,“ dodal Blaha.

Cosmopolitan Black Cats – Oranjes Dubňany 3:2 (0:1), Branky: Demjanovič 2, P. Šturma – Kleiber, R. Žurovec. Diváci: 70.
(zdroj: Hodonínský Deník)