25.10.2008

23.12.2011 20:16
V sobotu 25. října sehrála naše rezerva dlouho očekávaný duel 1. kola okresního přeboru a to s favorizovaným a posíleným mužsvem Stamaha Hodonín. Jelikož se utkání hrálo v exkluzivním čase 20.00 hodin a v domácí aréně SC Želva, tak se čekala i slušná návštěva, která v této sezóně doprovází domací zápasy Oranjes.

Stamaho Hodonín - 1. FTD Oranjes

Z minulých vzájemných střetnutí a s respektem k síle soupeře, neponechal náš kouč nic náhodě a svolal tým Oranjuitas již hodinu před výkopem k taktické poradě před ostře sledovaným kláním. S naším bojovým pokřikem, danou taktikou a silným odhodláním všech hráčů jsme se pustili do zápasu. Začátek utkání přinesl nervozitu na obou stranách, kombinacím scházela větší přesnost a důraz. Do vedení se po náhodné akci dostali borci ze Stamaha. To je zklidnilo a zdálo se, že nás začínají přehrávat, drželi více míč a až na finální přihrávku se jim dařila kombinace. V této kritické situaci nás podržela naše opora brankář Turek. V polovině 1. poločasu se z optického tlaku hostů dostal do smrtícího brejku náš kanonýr Příkazský, který ač se řítil na hostujícího golmána z poměrně velkého úhlu, tak chladnokrevně skóroval a nedal brankáři sebemenší šanci. Stav mače byl tedy 1:1 a pomalu se začal obraz hry měnit, naši hráči dobře kombinovali, vytvářeli si brankové příležitosti, zejména střelec Příkazský. Ale místo toho, aby jsme šli do vedení, tak po nedůrazu před naší brankou se opět do vedení dostali hráči z Hodonína. Poločas tedy skončil 2:1 v náš neprospěch. O přestávce si hráči vyříkali nedostatky ve hře a komunikaci. Zdravě se nahecovali a s odhodláním zvítězit nastoupili do druhé půle. Ač byl 1. poločas vyrovnaný s mírnou převahou hostů, tak 2. poločas byl, až na malé výjimky zcela v naší režii, náš dravý a agresivní styl dělal hráčům soupeře problémy, z čehož vyplynulo 5 akumulovaných faulů soupeře již 10 minut před koncem. S vědomím trestného kopu se soupeř stáhl a jal se udržet slibné vedení 2:1, ale to byla voda na náš mlýn! Do šancí se opět dostával Příkazský, který byl dokonce 2x sám před golmánem Stamaha Ševelou, který ale stále držel svými zákroky svůj tým ve vedení. Slibné šance měli i Ilčík a Roubík. Ale stále ne a ne dát vyrovnávací gól, a tak museli na sebe vzít odpovědnost zkušení borci Oranjes. Po dlouhém výhozu golmána Turka, vyhrál hlavičkový souboj Opavský a připravil tak pozici pro kolegu z útoku Příkazskému, který z voleje nádhernou střelou k tyči vyrovnal na 2:2. A protože ke konci zápasu se oba týmy soustředili více na debatu s rozhodčími než na hru, tak zápas skončil 2:2. Je těžké si klást otázku jestli je remíza spravedlivá, brankových příležitostí bylo dostatek, ale počítají se góly a ty daly oba týmy stejně, tak nás snad bude hřát pocit ze hry a 1. bodík v sezoně, navíc s největším favoritem celé soutěže!

Stamaho Hodonín - 1. FTD Oranjes 2:2 góly: Příkazský 2; počet diváků: 70