9.1.2011

23.12.2011 17:56

Dubňanská vítězná série skončila. Oranjes po pěti zápasech znovu prohráli.

Ve víkendovém šlágru a před zaplněnou halou Želva sice futsalisté Dubňan vedli nad lídrem soutěže po prvním poločase 2:1, ale Černé kočky hlavně díky dvěma brankám Zdeňka Šturmy dovedly zápas do vítězného konce.

Cosmopolitan tak i šest kol před koncem základní části kraluje okresnímu přeboru. I když před vánoční přestávkou Black Cats dvakrát prohráli, na rozjeté Oranjes si věřili. „Chtěli jsme vyhrát. Nervózní jsme určitě nebyli. Máme zkušený mančaft, dvě porážky nás nerozhodí,“ řekl kapitán Cosmopolitanu Petr Dobeš.Úvod nedělního zápasu se nesl ve znamení opatrnosti. Dubňany poctivě bránily, Black Cats se snažili dostat před brankáře Drdlu, který si poradil na začátku utkání se střelou Herůfka. Na druhé straně nepotrestal chybnou rozehrávku Demjanoviče dubňanský Roubík. Poklidnou desetiminutovku utnul Příkazský, který mířil po vysunutí Radka Žurovce těsně vedle. Domácí se branky dočkali o pár vteřin později. Gólmana Bidmona zblízka překonal Kleiber. Oranjes vydrželo vedení sedm minut. Pak se po hezké kombinaci dostal k míči Dobeš, který přesnou přízemní ranou k levé tyči srovnal. Dubňany se ale nepoložily. Naopak, Příkazský tvrdou ranou překonal Bidmona. Náskok domácích mohl v poslední minutě první půle navýšit Kleiber, ale na brankáře Cosmopolitanu nevyzrál. „Dubňany hrály dobře. Mají dobrou obranu, kvalitní mančaft. Do play off určitě postoupí a tam mohou potrápit všechny týmy,“ pochválil protivníka Dobeš. Oranjes favorita dlouho trápili. „Věděli jsme, že soupeře nemůžeme přehrát. Proto jsme spoléhali hlavně na brejky,“ uvedl hrající trenér Dubňan Bohdan Blaha. Kočkám pomohl příchod Zdeňka Šturmy. Záložník Čáslavi v prvním poločase do hry nezasáhl. Po změně stran už ale táhl ofenzivu Cosmopolitanu. „Bylo poznat, že nastoupil,“ řekl na Šturmovu adresu Dobeš. Vyrovnání ale zařídil jiný známý fotbalista. Demjanovič ve 29. minutě propálil Drdlu, o minutu později dokonal obrat právě Šturma, který si pohrál s dubňanskou obranou i gólmanem Drdlou a míč poslal do prázdné branky. Když Šturma přidal za další čtyři minuty čtvrtý gól Cosmopolitanu, bylo o vítězi utkání rozhodnuto. „Dostali jsme vyrovnávací branku a zlomili se. Po třetí brance bylo po nás,“ smutnil Blaha. „Každý proti nám hraje z obrany. Když zvýšíme pohyb a aktivitu, tak většinou soupeře rozebereme,“ pravil Dobeš. „Kdybychom výsledek dva jedna udrželi delší dobu, mohli jsme bodovat,“ nabídl svůj pohled Blaha. „Takto soupeř hrál, držel balon. Určitě je to škoda. Kočky jsme mohli potrápit víc. I když soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě,“ doplnil. Dubňany se v závěru snažily duel zdramatizovat, ale Ryška pálil pouze do břevna. Naopak výhru Black Cats pojistil Petr Šturma. Dvě stovky diváků tak viděly čtvrtou porážku Oranjes v letošním sezoně. Vysoká návštěva ale potěšila. „V Hodoníně se to párkrát sejde. Jinak jsou návštěvy mizerné. U nás ale chodí pořád dost lidí a fandí nám,“ pravil Blaha. Tomu zase neudělal radost trojice spoluhráčů. „Hekele, Lysý a Albert se začali věnovat hokeji a dostali volno. Asi začali hokejovou kariéru. Všichni doufáme, že si to rozmyslí a začnou zase hrát futsal,“ dobíral si opory Blaha. Oranjes i bez klíčových hráčů dokázali porazit druhou Strážnici.

Oranjes Dubňany – Cosmopolitan Black Cats 2:5 (2:1)

Branky: 10. Kleiber, 21. Příkazský – 30. a 34. Z. Šturma, 17. Dobeš, 29. Demjanovič, 41. P. Šturma

Rozhodčí: Čápek, J. Zima

Diváci: 200

Dubňany: Drdla – O. Žurovec, R. Žurovec, Balažík, Zdvořáček, Roubík, Ryška, Příkazský, Kleiber.

Black Cats: Bidmon – Herůfek, R. Kolínek, Hoša, Fojtík, P. Šturma, Z. Šturma, Demjanovič, Dobeš, Robek

Další výsledky: Dubňany – Strážnice 5:4 (3:3),

Futsalisté Dubňan prohráli s lídrem soutěže 2:5. Na snímku bojuje o míč dubňanský Příkazský (v oranžovém) s Herůfkem.
Na snímku bojuje o míč dubňanský Totti s hráči Black Cats.

(zdroj:Hodonínský Deník)