6. kolo, 11. 12. 2011 Oranjes - Veselský výběr

23.12.2011 01:45

Ve šlágru kola porazil Veselský výběr Oranjes 6:2, následně si poradil i s Legendami. Souboj dvou týmů z popředí tabulky žádnou úchvatnou podívanou nenabídl. Oběma celkům chybělo několik opor, Dubňanům navíc po vyhraném zápase se Strážnicí i síly. Oranjes drželi s Veselským výběrem krok pouze v prvním poločase. Borci v černých dresech doplatili po změně stran na naivní útočnou hru, naopak chytře hrající hosté tvrdě trestali každou chybu domácího celku. Výhra Veselí o čytři branky je možná překvapivá, ale zcela zasloužená. „Jsme spokojení. Ze dvou těžkých zápasů máme šest bodů. Hlavně výhry nad Oranjes si ceníme,“ uvedl kapitán Veselského výběru Roman Grabec. Veselí začalo proti Dubňanům špatně. Domácí tým poslal v 5. minutě do vedení Ondřej Žurovec, který se trefil po vtipné přihrávce od bratra Radka. Oranjes nehráli v první půli špatně, ale přes pozornou obranu soupeře se hráči Dubňan dostávali pouze výjimečně. Ofenzivní taktika se domácím nevyplatila. Hlavně Jílkova formace až moc často zapomínala na bránění, čehož chytře hrající Veselí dokázalo využít. Hosté dokázali otočit vývoj zápasu během dvou minut. Vyrovnání zařídil Vorálek, obrat dokonal nejlepší střelec soutěže Šebesta. „Dokázali jsme se poučit z chyb, které jsme udělali v zápase s Kočkami. Tehdy nám daly lekci z produktivity Teď jsme tak naivně nehráli,“ pravil Grabec. Veselský výběr přidal na začátku druhého poločasu třetí gól. Gólmana Frejlicha překonal Stanislav Malůš. Oranjes se snažili nepříznivý výsledek zvrátit, na polovině soupeře však byli zcela neškodní. Naději na výhru vrátil mezi domácí borce Kleiber. Radost Dubňan však zmrazily slepené branky Šebesty a Malůše. Hrající kouč Oranjes Michal Jílek si vzal oddechový čas. Dubňany dohrávaly duel s pěti hráči a bez brankáře Frejlicha. Ani power play však domácím nepomohla. Naopak další zaváhání potrestal Šebesta, který ve 48. minutě završil hattrick. „Ve druhém zápase nám chybělo štěstí, které jsme měli proti Strážnici. Musím ale uznat, že Veselí vyhrálo zaslouženě,“ uvedl domácí kapitán Radek Žurovec. Podle vracovského záložníka doplatili Oranjes na úzký kádr. „Zabojovali jsme první zápas. Utkání se Strážnicí nás stálo spoustu sil. naproti Veselí bylo čerstvé. Ale musím říct,že na to, v jaké jsme se sešli sestavě, tak jsme první zápas odehráli výborně,“ dodal Žurovec.

Jen pro doplnění, Oranjes přehráli Strážnici 6:1. Hattrickem se blýskl mladík Baťa.

Oranjes Dubňany – Veselský výběr 2:6 (1:2)

Branky: 5. O. Žurovec, 40. Kleiber – 11., 41. a 48. Šebesta, 35. a 43. S. Malůš, 10. Vorálek

Rozhodčí: Gasnárek, Jonáš

Diváci: 60

Dubňany: Frejlich – O. Žurovec, Kischanka, R. Žurovec, Baťa , Kos, T. Voříšek, Jílek, Kleiber.

Veselí: Němeček – R. Grabec, A. Grabec, Šebesta, Březina, T. Malůš, S. Malůš, Vorálek, Klimek.

Další výsledky: Oranjes Dubňany – Futsal Strážnice 6:1 (6., 37. a 43. Baťa, 4. Kleiber, 29. Kos, 43. Kischanka – 45. Dušan Helísek), Legendy Dubňany – Futsal Strážnice 1:4 (28. Dohnálek – 35. a 35. Pecler, 9. Podhorný, 17. Bíla), Legendy Dubňany – Veselský výběr 5:7 (S. Malůš 3, Šebesta, R. Grabec, T. Malůš, Březina – Dohnálek 2, Doruška 2, Kordula)

O. Žurovec (v oranžovém) patří k oporám dubňanské defenzívy.