Semifinále: Oranjes vs Dukla 1:7 /0:3/

01.03.2015 12:45

V sobotu 28. února se v dubňanské želvě odehrál 1. semifinálový  duel okresní futsalové ligy mezi domácími Oranjes a hodonínskou Duklou. Dubňanský klub, který zaslouženě vyhrál základní část s náskokem 6 bodů na druhé New Stars Hodonín, byl favoritem utkání a to i přesto, že v posledním vzájemném zápase s Duklou Hodonín prohrál. Více zkušenosti hráčů Oranjes z podobných vypjatých zápasů v play-off a kvalitní výkony po většinu základní části měly pomoct Oranjes dostat se do finále soutěže. A navíc nastoupili ve své domácí hale, ve které byla na tento zápas tribuna zcela zaplněna diváky.  Hodonínský celek se kvalifikoval do závěrečných bojů o poznání hůř, do posledního kola neměl jistotu postupu a nakonec jen o lepší skóre se dostal do semifinále. Toto vše hrálo do karet futsalistům dubňanských Oranjes.

Začátek zápasu se taky nesl podle papírových předpokladů, Oranjes byli aktivnější a snažili se držet otěže zápasu ve svých rukou. A brzy přišla první vyložená šance, ale Miloš Albert nevyzrál na brankáře hostů. Neujaly se ani další  šance ůtočného dua Michal Jílek a Radek Žurovec. V první polovině poločasu ještě přibylo několik střeleckých pokusů na bránu Dukly, ale hostující brankář dál odolával. Hosté se pořádně nedostali na dostřel branky Oranjes a domácí fanoušci se bavili výkonem svého týmu, kterému chyběl jen vstřelený gól. Bohužel poté se štěstěna v dnešní večer naplno obrátila od dubňanských hráčů zády. Nejdříve podcenil střelu z dálky Tonda Frejlich a hosté se lehce dostali do vedení 1:0. Hned na to přidali druhou branku, když se snad poprvé v zápase dostali konstruktivně před branku Oranjes a i díky několika náhodným odrazům od bránících hráčů dopravili míč do sítě. Snížit mohl Jílek, když orazítkoval břevno branky Dukly a také Žurovec střílel z dobré pozice, ale gól stále nepřicházel. A když další střela z poloviny hřiště, kterou nešťastně tečoval obránce Oranjes padla za záda bezmocného brakáře Oranjes, bylo to nečekaně již 3:0 pro Duklu. V závěru poločasu se po dobře sehrané standardce Oranjes ocitl sám před brankářem hostů Jílek, ale přestřelil. A tak Oranjes i přes dobrý výkon prohráli první půli 0:3. V druhé půli se konečně dočkali domácí vstřelené branky a brzy se prosadil Žurovec a zavelel k obratu, jenže hned po rozehrávce inkasovali po další tečované střele čtvrtou a asi klíčovou branku. Pak Oranjes ještě mohl vrátit do hry faul hostujícího brankáře na Jílka po kterém měl být nařízený pokutový kop, ale rozhodčí překvapivě tento zákrok přehlédli. Od té chvíle už hosté zápas zcela kontrolovali, vědomi si náskoku, pozorně bránili a chytře čekali na chyby soupeře a posléze přidali ještě tři branky a deklasovali Dubňany 7:1. Dubňanští hráči se i ve zbytku zápasu snažili s výsledkem něco udělat i šance si vypracovali, ale tým Dukly zvládl druhý poločas takticky velmi dobře a i s notnou dávkou štěstí postoupil do finále.

Oranjes - Dukla 1:7 /0:3/

gól: Žurovec R.

Frejlich- Julínek, Dohnálek, Žurovec R, Jílek- Ryška, Pluháček, Albert, Kordula /25. Solčianský/- Doruška J.